NaRuTo KiNgDoM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


JOIN TODAY!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Secretul Sakurei ..

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
mela

mela


Balanta Sobolan
Mesaje : 8
Data nasterii : 18/10/1996
Data de inscriere : 04/02/2011
Varsta : 27
Localizare : Brasov;x;x:X
Stare de spirit Stare de spirit : fericiitaaaa!!!!!:X

Secretul Sakurei .. Empty
MesajSubiect: Secretul Sakurei ..   Secretul Sakurei .. Icon_minitime1Vin Feb 04, 2011 11:39 am

Capitolul I
Stau in patul meu moale cu asternuturi albe gandindu-ma la ziua care va veni si la cum ma voi descurca la noul meu liceu ca fiind eleva noua.Upss..cred ca am uitat sa ma prezint sunt asa de nepoliticoasa.Ma numesc Sakura Haruno si am varsta de 17 ani,am parul rozaliu,ochii verzi precum cea mai frageta iarba,inaltime medie,nu sunt nici grasuta dar nici slaba ca un bat,am o personalitate ca sa zic asa chiar de invidiat cu forme rotunde si destul de mari,dar gata cu prezentarile acum ar trebui sa dorm ca maine ma trezesc de dimineata.
A doua zi de dimineata ceasul suna neincetat in camera mea,scot o mana de sub patura si opresc acel sunet enervant.Ma scol lenes din pat indreptandu-ma catre baie.In toata baia predomina culoarea roz,camina de dus roz,langa acesta veceu roz,ghiuveta roz,oglinda roz,cada roz,uscator roz deci dupa cate vedeti mie imi place culoarea roz stiu e cam prostesc dar asta este.Imi dau jos camasa cea rozalie cu care am dormit si ma bag sub jetul de apa,incepant sa ma spal.Dupa aproximativ zece minute ies din cabina de dus,merg langa ghiuveta imi iau periuta roz si pun pasta de dinti pe ea si incep a-mi curata dintii.Dupa ce termin treburile din baie ies cu un halat roz pe mine indreptandu-ma spre dulap,il deschid si de acolo imi scot niste colanti negri,o bluza roz lunga aproape pana la genunchi,o esarfa roz si ma imbrac cu aceste haine dupa aceea imi pun in urechi niste cercei roz cu negru in forma de inimioara,imi iau o jaketa roz si niste botine negre si in final imi pun ghiozdanul in spate.Ies din casa si incep a ma indrepta spre noul meu liceu imi este puntin teama dar asta e viata te pune la incercari.Merg eu ce merg cu gandul pe alta planeta ca nici nu-mi dau seama ca deja ama ajuns in curtea liceului.Ma asez pe po banca la umbra unui cires asteptand ca sa se sune.Nu trecusera mult si se aude clopotelul care ma anunta ca trebuie sa merg sa gasesc cat de repede se poate clasa.
"Hmm,se pare ca sunt in clasa a X-a D.Interesant..sper ca noi mei colegi sa ma accepte asa cum sunt si spre sa ma imprietenesc cu ei."spun eu in gand in timp ce mergeam pe holurile liceului.De o data simnt cum ma lovesc de cineva,eu speriata si timida ca de obicei am zis:
-Imi pare rau nu am fost atenta,va promit ca nu se va mai repeta.spun eu privind in jos de rusine.
-Nu face nimic.Tu trebuie sa fie eleva cea noua nu din clasa a X-a D?!spune acel de langa mine.
-A-a..da eu sunt si dumneavostra sunteti dirigintele meu?
-Da..hai sa mergem in clasa apropo eu sunt Kukashi si sper sa ne intelegem eu sunt si profesorul tau de sport si a celorlalti colegi ai tai.
N-am mai zis nimic doar l-am urmat in dea proape,pana cand se opreste in fata uinei use unde scrie cu litere si cifre mari A X-A D.
A apastat pe clanta si a intrat urmat de catre mine.
-Buna ziua copii!Am o veste de azi veti avea printre voi o noua colega sper sa va intelegeti bine cu ea si sa nu o faceti sa se simte prost doar pentru ca ea e noua s-a inteles?spune Kukashi..Poti sa te prezinti.
-Salutare,imi pare bine sa ma aflu printre voi ma numesc Sakura Haruno am 17 ani,imi place sa ma plimb sa dansez,sa desenez,sa inot,sa ascult muzica,culoare preferata este roz si-mi place sa-mi fac noi prieteni.spun eu.
-Bine Sakura,uite te poti aseza in prima banca langa acel baiat brunet.
-Bine..spun eu.
Ma indrept cu pasi marunti catre banca care mi-a apratato dirigintele si ma asez in banca intrand in lumea gandurilor.
"Uitate la el!Este asa de dragut dar ce pacat ca nu s-ar uita la una ca mine si cu singuranta ar avea prietena off..viata asta chiar ca te pune la incercari cateodata"gandeam eu.
Dintr-o data suna clopotelul care anunta pauza.Profesorul ne saluta si iese din clasa.Dupa ce a iesit ma ridic din banca si ma indrept spre caloriferul de langa geam si ma rezem de el incercand sa ma incalzesc putin deoarece afara este destul de frig.
"Poate exista o sansa sa-l fac sa ma observe dar ia stai..se..uita...el..la...mine...nu,nu se poate cred ca am visez cu ochii deschisi.Dar sa mai privesc o data sa vad..mda se pare ca mi s-a parut off"spun eu dezamagita.
-Hei..ma numesc..

Va urma Very Happy
Sus In jos
http://trademark.forumcreativ.com/
♥Elenutza♥
Admin
♥Elenutza♥


Fecioara Tigru
Mesaje : 15
Data nasterii : 08/09/1998
Data de inscriere : 01/02/2011
Varsta : 25
Localizare : la calculator..dah!!
Stare de spirit Stare de spirit : H is for Hag,A is for Apple,2P is for Pig,Y is for You^.^

Secretul Sakurei .. Empty
MesajSubiect: Re: Secretul Sakurei ..   Secretul Sakurei .. Icon_minitime1Vin Feb 04, 2011 2:23 pm

Cum nu l-am vazut pe forum? Embarassed Embarassed Embarassed
Next next next Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
https://narutokingdom.forumgratuit.ro
ItsLexxyBeibii




Sagetator Bivol
Mesaje : 8
Data nasterii : 25/11/1997
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 26
Localizare : In fata PC-ului, pe un scaun beibii
Stare de spirit Stare de spirit : Nu visa frumos, realitatea e rece.

Secretul Sakurei .. Empty
MesajSubiect: Re: Secretul Sakurei ..   Secretul Sakurei .. Icon_minitime1Mier Mar 16, 2011 11:16 pm

Buna draga mea, dupa cum vezi sunt noua pe acest forum, insa daca imi perimiti, iti voi face unele observatii:
In primul rand ai mici greseli de tastare, sunt sigura ca se rezolva, le am si eu, trebuie doar sa fim atente.
Te-as ruga sa lasi spatiu dupa ce pun punct sau virgula sau orice alt semn, ajuta mult la stilistica ficului si ii da un aer mai ordonat.
Am observat ca ai repetat o greseala de 2 ori, si anume ca in loc de Kakashi ai scris Kukashi. Se cheama Kakashi.
Ce sa zic in rest, ca si idee imi place, poate ca ar fi mai bine sa descrii mai mult sentimentele, sa tii lumea in suspans cu orice propozitie pe care o scrii, stii tu la ce ma refer.
Ficul este unul foarte frumos, te astept cu nextul.
Sper ca nu te-ai suparat de sfaturile si observatiile mele, pe pup
Sus In jos
Continut sponsorizat





Secretul Sakurei .. Empty
MesajSubiect: Re: Secretul Sakurei ..   Secretul Sakurei .. Icon_minitime1

Sus In jos
 
Secretul Sakurei ..
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
NaRuTo KiNgDoM :: Fan Zone :: Fan Fic-
Mergi direct la: